פייבר 1 הוא ללא ספק, בהפרש ניכר, מותג דגני הבוקר הבריא יותר שאני מכיר. כנראה לא הכי מהנה, אבל הכי בריא/פונקציונלי, או איך שלא תקראו לזה. כמות סיבים מטורפת שסוגרת כמעט את הפינה היומית, קלוריות נמוכות ב-30% מהמקום השני, וזה אפילו משביע ביחס לכל קורנפלקס סוכרי אחר.

אז למה, למה לכל הרוחות אתם לוקחים את המוצר הזה, ומנסים לקדם אותו עם דברים לא בריאים בעליל????

fibre 1 back

שימו לב למתכון הנפלא בתחתית. פייבר 1 בשילוב עם 5 רכיבים שומניים מאוד, ואולי רק אחד מהם יכול להיחשב בריא. זו הדרך שלכם לקדם את המוצר? 125 גרם דגנים בריאים עם חצי קילו של שומנים לא בריאים? העיקר שיש דיאטן חתום על כמה הדגנים טובים בחלק העליון, כל השאר, בעיה שלכם.

מי שצריך ערכים תזונתיים לסבר את האוזן, בהנחה שהמתכון הוא ל-8 מנות, כמו שמוצג בהגשה, כל אצבע כזו היא 486 קלוריות (!), 29% סוכר, 32% שומן, ורק 6% חלבון. הסיבים, הפכו להיות 8%, שזה הדבר היחיד שמנחם במתכון הזה.

המתכון אגב, במקור, הוא עם פצפוצי אורז, ואם תכינו אותו איתם, אז תוסיפו לעצמכם סה"כ 30 קלוריות לכל מנה, ותאבדו 7% סיבים, אבל חוץ מזה, עדיין תישארו עם כמות שומן וסוכר מטורפת.

אז פייבר 1 לא עומד בפני עצמו בד"כ, ואם רוצים לשלב אותו בדברים אחרים, אז זה לא פשוט, אבל לא צריך להתפרע. אם אתם רוצים משהו קצת יותר שפוי, אז:

מאפינס מבוססי פייבר 1

2 כוסות פייבר 1

1 כוס קמח מלא

1 חלבון ביצה

רבע כוס דבש

כפית מלח

כפית אבקת אפייה

1.25 כוס חלב 1%

1 כוס אוכמניות (או כל פרי יער אחר)

מערבבים את הפייבר 1, הביצה והחלב ביחד, ונותנים לזה לשבת כמה דקות, עד שהפייבר 1 סופג את הנוזלים. מוסיפים את שאר המרכיבים. אופים ב-180 מעלות ל-25 דקות.

12 מאפינס קטנים, או 8 בינוניים. בגרסה הקטנה, כל אחד (60 גרם), הוא 77 קלוריות. ובלי קשר, במתכון יש 1% שומן (דל-שו!), 11% סוכר, וקצת קצת גם סיבים (2%). אבל הרבה, הרבה יותר בריא מהאלטרנטיבה של נסטלה לנושא.