למה למה למה לעצבן רומני? לא מספיק מה שמגיע עם הגנים?

אם את זוכרים את הפוסט "לאכול בזול עולה ביוקר" (פרק ב'), אז התרעמתי איך מיתוגי קופסה מהווים מיסוך יפה לשינוי "המתכון", שלמעשה מראים איך במקום להעלות מחיר, פשוט משנים את המרכיבים של המוצר, ומשתמשים ברכיבים זולים יותר.

זוכרים את זה?

bran1

סביר להניח שלא. פעם, כשעוד ייבשנו ביצות בארץ (לפני 3 שנים בערך), היה עדיין ברנפלקס נורמלי. 216 קלוריות ל-100 גרם, שהיו תוצר ישיר של כמות הסיבים התזונתיים הנאה במוצר.

והנה, מצאתי את עצמי מתהלך בסופר בשבוע שעבר, ושם לב לקופסה חדשה של "ברנפלקס שופרסל". איזה יופי שהחליטו להוציא כ"כ הרבה כסף בשביל קופסה חדשה, כדי שיהיה לנו יותר נעים בעין. או במילים אחרות – *ין.

dalshu_bran

"מבטיחים לך איכות". שימו לב לקופסה הישנה מימין, ולקופסה החדשה משמאל. איך פתאום, הפלא ופלא, ירדו להם 5 גרם סיבים תזונתיים, ונוספו להם 5 גרם סוכרים. שימו לב איך לפני 3 שנים, יכולנו לקנות מוצר שהיה 216 קלוריות ל-100 גרם, והיום המוצרים הדומים הנמצאים בשוק מספקים 50% יותר קלוריות, ובערך 50% פחות ערכים תזונתיים שאנחנו מחפשים בברנפלקס.

אגב, המוצר הזה קרוב הרבה יותר לקורנפלקס מלא (יש מוצר כזה לתלמה, שמבוסס על קמח תירס מלא, מאשר לברנפלקס (שעשוי מקמח חיטה). עם 361 קלוריות ל-100 גרם, 7.8% סוכרים, ו-8.3% סיבים תזונתיים… אולי כבר עדיף לעבור לקמח תירס.

אז אם כבר עוברים לברלין, שווה לבדוק שגם שם מה שמכניסים לכם בקורנפלקס שם באמת שווה. בינתיים, פתיתי הבוקר היחידים בארץ שעדיין לא ירדו מהפסים בשנים האחרונות, זה האוכל המוזר הזה של הציפורים שאתם רואים בסופר. והמחיר, לצערי, בהתאם.