נשבע לכם, כמות החיפושים שמריצים פה באתר על אוכל מקולקל מאז הפוסט ’מקולקל זה טעים?’, היא קצת מטרידה. אני שמח שאנשים רוצים לנצל משהו שפג תוקפו, אבל שוב, לפי כמות החיפושים – נראה לי שאו שהמקררים בארץ לא עומדים בחום של הקיץ, או שאנשים תפסו טרמפ על החלב – ועולים על דרך המלך היישר אל חדר המיון.

אז האמת… עם אבטיח מקולקל לא עושים הרבה. זורקים אותו לפח. אבל כמה שניות לפני (נו, אולי קצת יותר משניות), כשהאבטיח מאבד את המרקם הקשיח והמסוקס שלו, יש עדיין תקווה.

אז מה עושים? אפשר…

* מיץ – כן. זה שהוא מאבד את המרקם, לא אומר שהוא איבד את הטעם. ואבטיחים, גם השנה, הם ממש מצוינים. אז יאללה לבלנדר, ולרוויה.

* קרטיבים – בדומה לעיל, לוקחים 6 כוסות של אבטיח (בערך 2 קילו, אבל בלי קליפה – נראה אתכם מודדים), מכינים מהם מיץ, מוסיפים כף מיץ לימון סחוט טבעי, ועוד כף של גרידת לימון. מערבבים, שמים בתבניות קרטיבים, ומתענגים על קרטיב ללא תוספת סוכר, טבעי, ובלי רמזורים למיניהם :). מי שרוצה לעורר קצת, יכול להוסיף שוט של וודקה – זה גם יעזור למרקם, וגם ישמח לבב אנוש (ואם יש וודקה לימון… אוהוהו).

* ואם באלכוהול עסקינן… 1/4 כוס מיץ לימון (סחוט טבעי) יחד עם 2 כפות סוכר ו-20 עלי מנטה קצוצים, משוקשקים היטב עם הרבה קרח, עושים אחלה סאוור. רק צריך להוסיף 3/4 כוס מיץ אבטיחים,עוד 1/4 כוס מיץ לימון,  ו-3/4 כוס רום, ויש לכם מוחיטו אבטיחים. (מספיק ל-4 מנות)

* ואם מישהו רוצה להיות אלכוהוליסט קצת יותר פלצן… שוט מיץ אבטיחים, שוט ג’ין, כף פסטיס (אם אין… נסו ערק, לא יודע איך זה יוצא :) ), 2 כפות סירופ סוכר, ואם יש לכם עלי טרגון (ברור שיש לכם, אם מוחיטו אבטיחים לא מספיק פלצני בשבילכם), אז מוסיפים איזה 2-3, ויש לכם משהו מוזר שנקרא Janice. (וכן, דרור, זה מוקדש לך – כי המקור של הדבר המוזר הזה הוא בוונקובר)

 

אבל הכי הכי חשוב – אבטיח מקולקל, כמו כמעט כל אוכל אחר – זורקים!!! :)