לא יודע מה איתכם, אבל אני העברתי את יום הכיפור שלי בתענית. אמנם “רק לצום” זה לא הרבה, אבל כשה”רק לצום” הזה מתלווה ליום בישולים לקראת השבוע שמתחיל לו למחרת, אז נראה לי שזה מכפיל קצת את התענית. וכמובן, זהו גם זמן אידיאלי לחשבון נפש. מעבר מעמיק על הארונות ודסקוס עמוק עם עצמי – האם השתמשתי בתבלין הזה מספיק השנה? האם עשיתי לו עוול? האם הפסטה הזו עשתה לי עוול השנה? בקיצור, משהו עמוק כזה.

בשנים האחרונות, נסיעות העבודה התרבו (לא שהיו כאלו לפני), ולמרות שלמצוא זמן לעשות שם חיים אין לי (חיים == לאכול ארוחת ערב למשל), אני משתדל לעבור לפחות בסופר אחד בדרך, ולבחון את כל מה שיש על המדף, שכן אולי בטעות השתרבב למואבסים האלו גם מוצרי דלי שומן כלשהם. ותתפלאו. חזירים חזירים החבר’ה האלו (גם בארה”ב, וגם בגרמניה), אבל בכל הנוגע למבחר של מוצרי דיאט/דל”ש/בריאות, עדיין יש לנו מה ללמוד מהם. אז בפעם הבאה שאתם בארה”ב (אולי אני אעשה פוסט כזה גם לגרמניה), שווה שתעיפו במוצרים הבאים מבט… ותביאו איזו מזוודה או שתיים שלהם, במקום בגדים :).

* (Fat Free) Premium Saltine Crackers (Nabisco)

יש כאלה שאוכלים לחם, ויש כאלה שפיתה, ויש כאלה שלחם קל, או פריכיות אורז, או קליליות, או מה שזה לא יהיה. בסופו של דבר, כל הדברים האלה הם פחמימות שרוב המטרה שלהם (אלא אם זה משהו שיצא עכשיו מהתנור, ותובלן היטב), היא לשאת את הטעם של משהו אחר – שמורחים עליו. למרות שלפעמים נחמד לאכול ככה סתם פריכית (ולא, זה לא אומר בהכרח שאתם צריכים אשפוז בכפייה), רוב הדברים האלה לא תמיד באים כיף ככה סתם. ובשביל זה יש קרקרים, שהועמסו בד”כ במלח, אבל הם עדיין חביבים למדיי. אלא מה, שהם לא בדיוק פחמימות נקיות, כי בשביל להשאיר את הקראנצ’יות שלהם (שאולי זו כל המטרה בקרקרים), העמיסו אותם ב-10-25% שומן. לא כיף. אז ל-Saltine יש מגוון ענק של קרקרים,כולם (לדעתי) דלי-שומן, ובין השאר, הם נאותו להכין עבורי (אולי אני הצרכן היחיד שלהם), קרקרים עם 0 אחוז שומן. 0%. כלום כלום כלום. אמנם כשפותחים את החבילה, לא נשאר הרבה זמן בשביל שהם ישמרו על הפריכות, אבל… לרוב זו לא בעיה :). אז תתפנקו – אחלה תחליף לדוריטוס או נאצ’וס עם קצת סלסה, אבל גם לבד – יופי טופי.

saltines_1

* Fat Free “Pringles”

אם הייתי אומר לכם שיש חטיפים מטוגנים, ויש בהם 0 גרם שומנים, סביר להניח שהייתם מעיפים לי כאפה, שאתעורר מהחלום שאני נמצא בו. או סתם כי אני מעצבן לפעמים. אבל לפני כשנה גיליתי משהו שהרבה מאוד אנשים לא מודעים לו – יש דבר כזה "שמן ללא קלוריות”. פרוקטר אנד גמבל קנו את הפטנט הזה לפני כמה עשרות שנים, ומאז לא ממש משחררים אותו לציבור, אלא משתמשים בו בחלק מן החטיפים שלהם. לא כזה קל למצוא את זה, אבל זה קיים. יש פרינגלס נטולי (לא דלי, נטולי) שומן, ויש גם Lay’s (מה שבזמנו היה בארץ ונקרא “ראפלס”), ועוד כמה חטיפים שלהם. למעשה, זה נמצא בשימוש רק אצלם ורק בחטיפים. ואת השמן הזה, כמובן שאי אפשר להשיג באופן רגיל. תריצו חיפוש על Olestra באינטרנט, וכל הסיפור ייתגלה לכם. הסיבה היחידה כנראה שהוא לא נפוץ עדיין (השמן הזה), היא כנראה – בריאותית, או יותר נכון, מנהלתית. FDA. לא שיש פה טריק גדול. Olestra הוא שמן שלא נספג בגוף, ובגלל זה הוא נטול קלוריות. עכשיו, כשאנחנו מכניסים מים לגוף, הם או נספגים בגוף, או יוצאים החוצה. שמן, לא יוצא החוצה דרך מערכת השתן. מה שאומר שאם הוא לא נספג בגוף…. יפה. אז בשימוש יתר של המוצר הזה, זה עלול להשפיע על הגוף באופן שאני לא אתאר לפרטי פרטים :). אבל בתור מישהו שאכל חפיסה שלמה של פרינגלס בערב אחד, ולא חווה שום תופעות לוואי, הייתי תולה את האשמה באמריקאים שבטח טוחנים 10 חפיסות כאלו ברצף. בינינו, אי אפשר להאשים אותם – Once you pop, you can’t stop :).

FFree_Img

* “Betty Crocker” Muffin Mix / Brownie Fudge

בטי קרוקר הוא מותג ענק שחוסך להרבה אמריקאים הרבה זמן. יש לא מעט מוצרים שלהם בכל איזור בכל סופר, מכל סוג. אבל דווקא באזור האפייה – מתגלה שבין שאר המוצרים, יש להם גם כמה אבקות אינסטנט… דלות שומן. כמו כאלו שאנחנו מכירים של פילסברי בארץ (שאר המותגים יסלחו לי, לא ממש התעמקתי באף אחד מכם) – רק… דלים בשומן. Just add water – וזה הקסם. בואו נראה אתכם מכינים מאפינס עם 2 גרם שומן, או בראוני עם 2.5 גרם שומן. ומילא אני, עד היום – אף לא אחד שכיבדתי אותו בהם, חשב שהם דלי שומן בלי שסיפרתי על זה (שלא לדבר על זה שזה מאבקה מוכנה). יש להם עוד כמה אבקות, אבל עדיין לא אתם כולם ייבאתי לארץ וניסיתי בהצלחה, אז… חכו עם זה :).

51RJbTMKKgL

* “Pure Protein” Bars

תעשיית חטיפי החלבון היא די חלשה בארץ. כשחטיף של 20 גרם עולה משהו כמו 18 שח, עדיף באמת כבר בסוף אימון לאכול קוטג’. שייק חלבון, אם אתם מכינים בעצמכם, עולה משהו כמו חצי מזה. אבל עזבו אימונים. לאלו מכם שרוצים לאכול 6 ארוחות מזינות ביום, אז ארוחות הביניים הן קצת בעייתיות. מצד אחד, הן אמורות להיות קטנות יותר, ומצד שני, עדיין להיות מזינות. אז איזה פרי, או איזה יוגורט, או חטיף אנרגיה – כל זה הולך סבבה. אבל בשביל להשיג כמות חלבון יפה, אני תמיד מעדיף חטיף חלבון. ולקנות דבר כזה בארץ – לא בא בחשבון. אבל החטיפים האלו הם ביחס עלות תועלת הכי גדול שמצאתי עד כה. הם עולים משהו כמו 1.05$ לחטיף (ב-Wallmart), יש בהם כ-20 גרם חלבון, 20 גרם פחמימה (רק 2 גרם סוכר), והצ’ופר הגדול יותר – ביחס לחטיפי חלבון, יש בהם כמות שומן קטנה יחסית (בין 4-5 גרם). כל זה מסתכם ב-200 קלוריות בערך. עם 2 כוסות מים, תאמינו לי שהרווחתם את אחת ארוחות הביניים הכי זמינות ומזינות שיכולתם.

pure protein bar

* “Hagen Dazs” Lowfat Frozen Yogurt

פרוזן יוגורט בארה”ב אפשר למצוא בכל חור. היוגורטיות שם נפוצות כמו פה (כמובן שפה זה התחיל באיזה איחור של כמה שנים), ושם הקונספט הוא קצת אחרת מאשר כאן. תתחזרו. שימו כמה שאתם רוצים. פשוט קחו כוס, באיזה גודל שאתם רוצים, ותבחרו מתוך ה-6 או 10 או 15 ברזי טעמים שיש שם. ואחרי זה תפזרו מה שאתם רוצים, כמה שאתם רוצים. ולא מ-8 פירות קפואים או משומרים שמצאנו לכם, אלא… מתוך עשרות, ואני לא מגזים, של תוספות. מדובוני גומי, ועד לבראוניז נטולי שומן… רק שבסוף, נשים את זה על המשקל, ותשלמו על כמה שקניתם. פייר? חוויה הרבה יותר כיפית מאשר הפרצופים המחוטטים של היוגורטיות בארץ.

אבל, כשהשעה 22:30, ולא תמצאו יוגורטיה פתוחה בקלות, האלטרנטיבה הכי טובה היא לרוץ לסופר, ולקוות שנשאר פרוזן יוגורט של האגן דאז. זה אמנם יוגורט, ואולי אני לא זוכר מה הטעם של גלידת שמנת, אבל… בשבילי, זה לא רחוק מגלידת שמנת. נכון, זה מפוצץ בסוכר, אבל… אין על זה. המלצה חמה – לקנות את זה רק כשאתם בחבורה של 4, כי אין מצב שיישאר מזה משהו, גם אם אתם לבד :).

pro_vay_200

* “Swiss Miss” no-sugar added Hot Cocoa

תראו לי כמה מכם משקיעים בשוקו שלהם, ועומדים ומבשלים קקאו בתוך חלב… א-הה. ברור. בשביל זה המציאו שוקולית. שזה למעשה אבקת סוכר עם הרבה חומרי טעם, ומעט מאוד קקאו. אם יש בזה בכלל קקאו. ואז אתם מוסיפים לדבר הזה מים, או במקרה הטוב חלב, ומתענגים על הזמן שחסכתם, כי על הטעם בטוח שלא תתענגו. ואל תבינו אותי לא נכון – זה פתרון פשוט, זמין ומהיר, אבל… הוא לא דומה לדבר האמיתי. החבר’ה מ-Swiss Miss לעומת זאת, עשו לנו עבודה יחסית קלה. האבקה שלהם לא מורכבת מסוכר, אלא בעיקר מאבקת חלב מועשרת במי גבינה. וזה אומר – שרק תוסיפו מים, ותקבלו חלב. וכן, יש שם קקאו, בכמות מספקת בשביל שאפילו יהיה שומן. אז בכוס כזו יש 60 קלוריות, אבל 50 מהן נובעות מהעובדה שיש שם חלב, 10 מזה שיש שם קקאו אמיתי עם חמאת קקאו, וזהו. לצורך השוואה, כוס של חלב דל שומן היא בערך 100 קלוריות. בקיצור, אל תחשבו פעמיים.

cocoa-swiss-miss-400

* Jack Link’s Beef Jerky

תהרגו אותי איך זה לא תפס בארץ. בעצם אני יודע איך זה לא תפס בארץ. כש-100 גרם עולים בארה”ב 5$, אז אני לא רוצה לחשוב כמה בשר בקר מיובש בארץ היה עולה. אז מזל שיש שם. ולא מדובר בזבל, בד”כ. לג’ק לינק יש אחלה סטנדרטים, ורוב המוצרים שלו הם עד 3% שומן – כלומר בשר איכותי, שעבר ייבוש כמו שצריך. לא חסרים סוגים, לא חסרים תיבולים, לא חסרים טעמים… נכון, אני לא רוצה אפילו להסתכל על כמות הנתרן, אבל… אין על חבילה של זה עם בירה. חלבון נקי, כמעט נטול פחמימה (אולי מוסיפים קצת סוכר בשביל התיבול, יש גם טעמים – נסו טריאקי), הולך ביחד מעולה עם הפחמימות של הבירה… ויש לכם אחלה ארוחה מאוזנת!!! :)))) אז באמת… יחסית לחטיפים אחרים… לא תמצאו שום חטיף שהוא כ”כ דל בפחמימה, כ”כ דל בשומן, אבל הכי חשוב – כ”כ עשיר בחלבון. (וגילוי נאות – יש לא מעט בשר מיובש תחת מותגים אחרים… תזכרו שבשר יבש הוא לא בדיוק דבר שהייתם אוכלים בבית, אז נדרשת פה בכל זאת מידה של תחכום. או במילים אחרות – תיזהרו עם המותג שאתם קונים, אחרת תישארו עם סוליה בשקית :) )

JL_OrigBeefSteak_SM

* Nilla Wafers – Reduced Fat

הדבר הכי קרוב לעוגיות דלות שומן, לפחות כאלו מוכנות, הוא פתי בר. אז למה לא לקחת את המרקם הסבבה של פתי בר, ולשים בו טעם של… עוגיה? או במילים אחרות – עוגיה קשה?

אז כן, זה לחובבי הביסקוטי והקנטוצ’יני. חמוד חמוד, טעים טעים, מתוק מתוק. הולך (לי) מצוין על הבוקר, לפני אימון, או לכל אחד אחר שצריך זריקת סוכר לגוף. בניגוד לכל עוגיה אחרת, בדבר הזה יש בערך 6.5% שומן (שזה פחות מפתי בר), ובערך 15 (!) קלוריות בכל עוגיונת.

nilla

* Hungry Jack Sugar Free Syrup

מי שיקרא את הפוסט על הדברים שלא שווה להביא מארה”ב, בוודאי לא יעבור בשלום על טרונתי הגדולה על חוסר קיומם של סירופי שוקולד מופחתי קלוריות ששווה לסחוב לארץ. אבל לא כך עם מייפל. למרות שסירופ מופחת קלוריות כבר לא יכול להיקרא מייפל, בגלל שכנראה אפילו לא ממש הצליחו להכניס לשם מייפל. אבל זה סירופ, וזה מתוק, ויש בזה רק 10% מהקלוריות (כולם מרב כהלים) שיש ב-100% הסוכר בסירופ מייפל. לא אגיד שלא שמים לב להבדל, אבל זה עדיין מכפר בצורה מאוד יפה על כל פשלה שיכולתם ליצור בפנקייקים או חלילה וחס לחם “מטוגן” או שקר כלשהו אחר שניסיתם להכין באופן דל שומן ודורש תוספים אחרים עכשיו Winking smile.

hungry jack

* Great Value Sugar Free Drink Mix

תעשיית הסירופים בארץ לא ממש חזקה כשזה מגיע לסירופי דיאט. נכון, יש לפריגת, ולעסיס, ולמרמולייט ובטח לעוד כמה, אבל… כמה אנשים כבר מכינים באמת את זה בבית? ומה עם מבחר הטעמים המזוויע שנשאר אי שם בשנות ה-80. אז מה קורה עם זה???? אז מזל שיש את WalMart, כי בארה”ב זה כמובן פופולרי פחות אפילו מבארץ, אבל הם עדיין שמים את זה בסופר. ככה זה כשיש לך סופר בגודל של קולוסאום – מה שמייצרים, אתה תמכור. Great Value זה מוצר המותג של WalMart (כמו המותג של שופרסל או מגה), וקיימים גם מוצרים דומים אחרים, אבל אותם ניסיתי, ואותם גם אישרתי. לא שיש מבחר אדיר של מאות טעמים, אבל יש מספק (אני תמיד הולך על חמוציות ופירות יער, שאין בארץ אף אחד מהם בצורת דיאט) – יש. ומה השוס? זה לא סירופ, זו אבקה. אז לא צריך לסחוב בקבוק 1 ליטר של עסיס בשביל ליצור 5 ליטר משקה, אלא מספיק כף אחת בשביל ליצור משקה של 2 ליטר. לא שווה?

GV

מודעות פרסומת