אחחח.. אחחח.. שבת בבוקר, אלף תשע מאות שמונים ושקר כלשהו. אני קם אל בוקר חורפי מהפוך החמים, מתנדנד אל המטבח, ומתחיל את הבוקר שלי עם קפה שאמא מכינה לי (כן, אני וקפה התחלנו בגיל מאוד צעיר). אחרי כמה לגימות, אני פוסע אל המקרר, ומוציא ממנו את גולת הכותרת של הסופ”ש – הקרמשניט.

תעבורנה עוד הרבה שנים לפני שאספיק לטעום קרמשניטים אחרים פה ושם, אבל עם כמות הפעמים בהם ראיתי את האושר בעיני אנשים שנגסו בקרמשניט של אמא – אי אפשר לטעות. לימים החלטתי בליבי – זהו הקרמשניט הטוב ביותר שאכלתי. לימים מאוחרים יותר החלטתי בליבי – אני לא אוכל יותר קרמשניט. ענייני שומן כאלו ואחרים. הקרם המהולל של אמא היה אמנם בלתי מנוצח, אבל גם לא אכיל בסטדנרטים שלי.

עד שגיליתי את הקרמשניט הצרפתי – עוגת “אלף העלים”, ה-mille-feuille. לא שגם הוא יכול להתחרות בקרמשניט של אמא, אבל, הוא מכיל קרם מסוג אחר – קרם פטיסייר. באופן עקרוני, אפשר להשתמש בו בתור מילוי לעוד הרבה קינוחים אחרים, והוא מהווה בסיס גם לקרמים בטעמים שונים, אבל מה שהכי שימושי בו, זה שגם בלי התאמות, הוא לא כזה רחוק מלהיות דל-שומן, על אף שהוא עשיר, סמיך, ומזמין עוד ועוד נגיסה בו.

1.5 כוסות חלב  (דל-שומן כמובן) [ 19, 11, 4]

3 חלמונים (דלי-שומן כמובן, אם תמצאו שקיים דבר כזה) [2, 8, 13.5]

2 כפות קורנפלור [12, 0, 0]

3 כפות סוכר [45, 0, 0]

3 כפות ממתיק (נוזלי או גבישי)

2 טיפות אסנס וניל או כפית תמצית

 

(למי שאוהב יותר מתוק, יכול להוסיף עוד כף או שתיים של סוכר/ממתיק)

מערבבים את הקונפלור ברבע כוס חלב, ומתחילים להרתיח את שאר החלב. בינתיים, מערבבים היטב (אפשר גם לנסוף להקציף, לא בטוח שזה יחזיק עד הסוף) את הסוכר והממתיק עם החלמונים. כשהחלב מתחיל לרתוח, מוסיפים אליו את תערובת החלב+קורנפלור, עד שהחלב מסמיך. מוסיפים חצי כוס מהחלב החם לאט-לאט-לאט לתערובת החלמונים, ומערבבים היטב (שלא נקבל חביתה). לאחר מכן, מחזירים את התערובת לחלב החם, בתוספת הוניל. מורידים לאש נמוכה-בינונית, ומערבבים היטב עד שמסמיך.

לאחר שמורידים מהאש, מכסים, כדי שלא נקבל קרום. אפשר גם לשמור בקירור, ופשוט לערבב היטב לפני שמשתמשים, בשביל לקבל את המרקם הרצוי. בשביל לקבל טעמים – פשוט צריך להוסיף בערבוב הסופי לפי הטעם. אפשר להחליף את תמצית הוניל בתמציות אחרות, אפשר להוסיף 2 כפות קקאו (או שוקולית, יותר דל-שומן :), אבל צריך לקזז את זה מהסוכר) בשביל לקבל קרם שוקולד, או להיות יצירתיים איך שבא לכם?

הכמות הנ”ל מספיקה לקרמשניט אחד למי שמתעקש להכין אותו בין 2 חתיכות העלים השמנוניות :). אבל בסה”כ יש בערך 450 מ”ל של קרם (עם 540 קלוריות), מתוכם רק 3.5% הם שומן. [77, 20, 17] מהווים את כל המתכון.

יותר פנאטים ממני? בכבוד. תחליפו חצי כוס חלב בחצי כוס מים (יותר מזה זה באמת זנות), אבל זה יחסוך לכם רק 40 קלוריות וגרם שומן. מי שרוצה לנסות, יכול להחליף חלמון אחד בחלבון אחד, יחסוך איזה 5 גרם שומן, וירוויח איזה כמה גרם חלבון. אפשר גם להחליף את כל הסוכר בממתיק – מה שבא לכם. רק בחיאת, תשאירו איזו קלוריה או שתיים בכל זאת במתכון, רק בשביל הטעם, גם אם זה דל-שומן :).