החג הזה (ראש השנה) הוא חוויה קולינרית מכוננת. בניגוד לכל שאר חגי ישראל, כמובן.

בכל מקרה, מצאתי את עצמי מבשל ב-2 הערבים האחרונים, ובנוסף מחריב לעצמי גם את שישי בבוקר (אבל זה סתם תירוץ, כי גם ככה אני מחריב אותו). אבל אם לא מספיק שנטלתי על עצמי מספר בישולים לערב החג, גם מצאתי את עצמי מחפש מה לעשות בין מתכון למתכון, בעוד הדברים מתבשלים להם. ולצערי – גם מצאתי. אז זה השטיק שהצלחתי לקמבן, בשביל להיפטר מכמה מצרכי ראש השנה בבית.

קילו תפוחים מתוקים (בערך 8 תפוחים קטנים, ובחיאת, בלי זנים – אבל שלא יהיו חמוצים) {152.5, 1.9, 3.6}

רבע עד חצי כוס דבש (לפי הטעם, אני שמתי רבע) {70, 0, 0}

כף קינמון

2 כפות מיץ לימון (הכי טוב טרי) {2.5, 0, 0}

ו… עלה מלאווח (46, 6, 18}

מנקים את התפוחים מהליבות וחותכים לפרוסות בינוניות, שופכים עליהם את הלימון ומספיגים קצת. במחבת טפלון מכוסה, מאדים את התפוחים על אש גדולה,  עד שהם מתחילים להפריש נוזלים. מנמיכים את האש, ומחכים עוד כ-10 דקות.  כשהתפוחים מתחילים להיראות כמו עיסה, מוסיפים את הקינמון, מערבבים, ואז את הדבש. ממשיכים לאדות בלי כיסוי, עד שהנוזלים מצטמצמים.

בשלב שמורידים את הכיסוי, מוציאים את המלאווח מהפריזר (אפשר על הדרך גם להדליק תנור לחום בינוני), ונותנים לו להתחיל להפשיר – על משטח שאפשר לרדד אותו. רצוי גם לפזר קצת קמח. מרדדים את הבצק, אחרי שהוא מפשיר.

כמה מרדדים? על פי גודל התבנית שהולכים להשתמש בה. איזו תבנית? או, טוב ששאלתם. את התפוחים המצומצמים שמים בתבנית עגולה (מספיק בערך ל-22 אינץ'), אפילו לא צריך לשמן. את התבנית מכסים עם העלה המרודד, כמו פאי. שמים בתנור (חום בינוני, כן?), בערך ל-20 דקות. מה שיקרה זה, שמעבר לכך שהעלה ייאפה, חלק מהשומן שלו (הייתם מאמינים שיש שומן במלאווח? כן, גם אני הייתי בהלם), ייזל וימשיך לאפות את התפוחים.

כשהעלה אפוי, מוציאים, מחכים שיתקרר (!), ואז הופכים. זה אגב, לא תקף, אם אוכלים את העוגה מיד, ואז אפשר ישר להפוך. אם לא, הנוזלים של העוגה עלולים ישר להיספג לתוך המלאווח ו"להרוס" אותו. כשהעוגה קרה יותר, היא פחות נוזלית, ואז זה סיפור יותר אופטימי. בכל מקרה, הנוזלים האלו הולכים להשתלט על הטעם של המלאווח, ככה שלא מרגישים שזה במקור פוטנציאל לפתות תפוחי עץ.

וכן, מכיוון שיש שם איזו טיפת שומן או שתיים – צריך חשבון. 270 גרם פחמימות, חלבון זניח עד כדי גיחוך לצערי (אבל 8 גרם), ושומן – 22 גרם. הפעם – גם מדדתי מה נשאר אחרי כל האידויים והכל… וסה"כ נשארמלאווח טאטן של… 900 גרם. מה שאומר שה-22 גרם האלו, הם 2.4% שומן. בכל המתכון כ-1310 קלוריות (מתחלק ל-12 מנות יפות). רוצים להפחית? מוותרים על הדבש ומשתמשים בממתיק (שווה ערך ל-1/3 כוס סוכר), קחו בחשבון שזה אמנם חוסך280 קלוריות, אבל גם תצטרכו לצמצם את התפוחים יותר, שלא יהיו נוזליים מדיי.

אגב, את הדבר הזה אני מגיש לצד גלידת תפוח ודבש, אבל… זה מתכון אחר :)