היה היו ימים קשים. היה. היו.

לפני… ככה וככה זמן, חזרתי מטיול (אחרי צבא….) בדרום אמריקה. 4 חודשים נפלאים בגלות. שתמו. חזרתי הביתה, וכשאני אומר הביתה אז זה הסופרלטיב של הבית, כלומר ההורים. מצאתי את עצמי, בן 29.9, גר אצל ההורים במוצקין, אחרי שעזבתי דירה מ-א-מ-מ-ת (לא ממש, אבל בפרספקטיבה של אז, ככה נראה לי) בת"א, (עדיין) בלי עבודה, ואם זה לא מספיק אז גם בדיוק חטפתי את הסטירה של חזרה לארץ. מרנין. אקיצר, היו שם כמה שעות קשות.

ובאחד הערבים, כשמצאתי את עצמי עוסק (שוב) בכלום (שכן יש המון מה לעשות בערבים בקרית מוצקין), עטר (כן, כן, זאת ממנדלעך) הביאה לי מתכון סופר-דופר. עוגה בחושה בלי שמן (הראשונה שהכנתי אי פעם אגב). הסוד הגדול בה, הוא שבשביל לשמור על לחות, צריך לשפוך על כיכר הלחם הזו שיוצרים המון נוזלים, שייספגו עוד כשהעוגה חמה. הנוזלים במתכון כללו הרבה מים וסוכר, וגם קצת ברנדי. מי שמכיר אותי, יכול להבין איך בדיוק שיניתי את המתכון קצת, ולמה העוגה הזו שמרה אותי שמח למשך כמה ימים. אז הנה, נסו ותהנו, והכי חשוב אל תנהגו אחרי :).

1.25 כוסות קמח תופח [133, 17.5, 2]

½ כוס סוכר + ½ כוס ממתיק (במקור כוס סוכר) [100, 0, 0]

2 ביצים [1, 12.5, 9]

גביע יוגורט [15, 11, 0]

סירופ:

¼ כוס סוכר + ¼ כוס ממתיק (במקור ½ כוס סוכר) [50, 0, 0]

½ כוס מים

¼ כוס ברנדי, או ליקר בטעם אהוב, אבל אני השתמשתי ב-טקילה… (זה במקור. האינטילגנטים בינינו ידעו איך להמיר את זה עם נוזל אחד שמופיע במתכון…) [45, 0, 0] {נגיד בערך, כי אלכוהול הוא לא פחמימה רגילה}

מה עושים? בוחשים את חומרי העוגה, שמים בתנור ל-30 דקות בחום בינוני.

5 דקות לפני שהעוגה מוכנה, מכינים את הסירופ, ושופכים אותו כשהוא רותח על העוגה בדיוק כשהיא יוצאת.

מחכים מחכים מחכים, ומשתכרים :). (סתם, לא לשכוח שמ-1/2 כף ברנדי בממוצע לפרוסה, לא קורה כלום)

כמה יש? 354 גרם פחמימה, 41 גרם חלבון, 11 גרם שומן. 1680 קלוריות בעוגה (בערך 170 קלוריות לפרוסה), ו-1.3% שומן.

ולסיכום, רצוי לנגוס בעוגה הזו לצלילי השיר הזה.